Як показало опитування, не всі читачки @rosabella_ua знають про наш власному виробництві гідролатів. А головне – що це таке і що з ними робити.

Гідролат – це охолоджений і зібраний в пляшечку конденсований пар, що пройшов через рослини, плоди і іншу сировину в спеціальному апараті, мідному аламбіку. Так само виготовляють і ефірні олії на великих виробництвах. Промислові гідролати є його побічним продуктом, тоді як наші гідролати навпаки збагачені ефірами в невеликих безпечних кількостях.

Справжній гідролат – душа рослини з неповторним ароматом! Переваги його перед відварами очевидні, адже разом з парою переносяться тільки корисні речовини, а отримана рідина стерильна (якщо тара стерильна і гігієна виробництва дотримана). Вони можуть зберігатися при температурі до +14 градусів від 6 до 12 місяців.

Крім того, більшість гідролатов має кислий рН (4,5-6,5), тому його застосування як універсального природного і фізіологічного доглядового засобу виправдано після кожного контакту з водою. А правильний рН має ключове для здоров'я шкіри і збереження мікробіома.
Я розповім про кожну з наших чарівних водичок в майбутньому докладніше, а тут залишу кілька своїх найулюбленіших методів використання гідролата:

  • как спрей-тонік для відновлення рН балансу після контакту з жорсткою водопровідною водою для: обличчя, шкіри голови і волосся, тіла. У поєднанні з м'яким очищенням необхідність в тонні кремів, щоб прибрати сухість, відпадає.
  • для ранкового безводного очищення (коли я перейшла на гідрофильну олію / убтан вечорами, шкіра перестала жирніти);
  • для закріплення мінерального макіяжу;
  • для розведення і збагачення убтану, гоммажа, пілінгу, аюрведичної маски для шкіри голови або інших сухих засобів;
  • а на виробництві ми використовуємо їх як компонент для виготовлення засобів - наприклад, гідрофільних олій, спреїв для волосся і т.д.


Гідролати не діляться строго за типами шкіри. Залежно від особливостей стану вашої шкіри саме зараз ми можемо підібрати вам кілька варіантів – пишіть в Директ або заповнюйте анкету.