1. Недооцінювати роль харчування

Так-так, про це говорять всі і знають всі, але зізнайтеся собі по-чесному - чи дійсно Ви харчуєтесь бездоганно? Чи пробували ви виключити цукор (в тому числі лактозу), смажене, газовану воду, джанкфуд повністю хоча б на місяць?
Багато людей з проблемною шкірою навіть не пробували розібратися, чи не є висипання реакцією на те ж коров'яче молоко або ще якийсь продукт / групу.

2. Очищати шкіру до упаду

Антибактеріальна пінка, тонік на спиртовій основі і глиняна масочку зверху - забезпечте собі зневоднення і ще більшу жирність вже через дві години. Дайте клітинам сигнал, що проти них ведуть війну - і вони будуть захищатися до останнього, рятуючи залишки води пвиробленням жиру. А антибактеріальні компоненти і спирт порушать склад мікробіома, позбавляючи шкіру ресурсу для самовідновлення.
Як не дивно, жирній шкірі потрібно те ж, що і сухий - делікатне очищення і якісне зволоження.

3. Скрабувати як слід
Про скарб для обличчя краще забути раз і назавжди. Мікротравми порушують цілісність рогового шару, роблять шкірний покрив проникним і вразливим. А також в них потрапляють бактерії, що на фоні зниженого імунітету призводить до зростання кількості запалень.
Альтернатива: м'який ензимний пілінг, убтан, гоммаж.

4. Забувати про додаткові фактори
Такі як: якісна декоративна косметика без комедоненних компонентів (до речі, таким особисто для вас може бути безліч речовин, навіть «хороших» - тому кожну потрібно тестувати), чисті кисті для макіяжу, рушники і наволочки, мінімум дотиків брудних рук-на-віч і тому подібне.

5. Нехтувати допомогою фахівців
Здати аналізи, виключити захворювання внутрішніх органів або гормональний дисбаланс, отримати професійну консультацію дерматолога, гінеколога, ендокринолога, гастроентеролога ніколи не завадить.