Натуральний дезодорант. Як вибрати? Чому не працює?

Зазвичай підвищення потовиділення відбувається при наступних факторах:

  • у спеку
  • при інтенсивних фізичних навантаженнях
  • при стресі

Піт сам по собі не має запаху, він на 98% складається з води і на 2% з твердих речовин (солі, продукти метаболізму, білки). Але його дуже люблять бактерії, що мешкають на поверхні шкіри - саме через їхню життєдіяльність формується неприємний запах.

На склад шкірного мікробіома (цих самих бактерій) та інтенсивність запаху впливає багато факторів: генетика, раціон харчування, захворювання, деякі ліки, косметичні засоби тощо.

Вироблення поту - нормальна фізіологічна функція організму, завдяки ній відбувається терморегуляція, обмін речовин, пітримується водно-сольовий баланс.

Але інколи воно може бути аномально рясним і прямо таки заважати нормальному життю - тоді варто звернутися до лікаря-дерматолога для встановлення причин та призначення терапії.

Це досить складна та неоднозначна тема, у якій поки що немає остаточних висновків та є елемент не зовсім екологічного маркетингу з боку деяких компаній, що виробляють так звані «натуральні» дезодоранти.

Одразу скажу, що я проти необґрунтованого залякування споживачів для підвищення продажів продукції, тому буду писати як є з посиланням на авторитетні джерела.

Чому взагалі виникла така ідея, що антиперсперанти можуть якось зашкодити організму? 

Більшість ресурсів посилаються на дослідження швейцарських учених (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27541736/) , які вивчали вплив солей алюмінію (компоненти, який входить в переважну кількість антиперсперантів) на епітеліальні клітини молочної залози мишей.

У результаті вчені відзначають, що солі алюмінію можуть бути канцерогенами для молочної залози.

АЛЕ

Як ви можете прочитати за посиланням, у вступі дослідження самі автори вказують, що експериментальні дані, які підтверджують цю гіпотезу, обмежені (людською мовою: не є достатніми для остаточних висновків).

До того ж, багато авторитетних асоціацій та інститутів стверджують, що наразі немає достатніх доказів зв’язку між солями алюмінія з дезодорантів та раком молочної залози.

Додам деякі посилання, у вільному доступі ви зможете знайти ще більше:

Національний інститут раку США https://www.cancer.gov/about-cancer/causes-prevention/risk/myths/antiperspirants-fact-sheet

Американське товариство раку https://www.cancer.org/healthy/cancer-causes/chemicals/antiperspirants-and-breast-cancer-risk.html

Національний фонд раку грудей https://www.nationalbreastcancer.org/breast-cancer-myths/antiperspirants-and-deodorants-cause-breast-cancer/

Британський центр ракових досліджень https://www.cancerresearchuk.org/about-cancer/causes-of-cancer/cosmetics-and-toiletries

Канадське товариство раку https://cancer.ca/en/cancer-information/reduce-your-risk/myths-and-controversies/do-antiperspirants-cause-breast-cancer

Дослідження https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12381712/ 2002 року

Дослідження https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17037719/ 2006 року

І ще одна довга та цікава стаття англійською для тих, хто хоче зануритися у тему: https://sciencebasedmedicine.org/cutting-the-other-breast-off-does-not-improve-breast-cancer-survival/

Інше питання - механізм дії промислових антиперсперантів зі вмистом хлоргідрата алюмінію або алюміній цирконію тетрахлоргідрокса (найпоширеніші речовини).

Вони вступають у реакцію з потом та утворюють пробку, яка блокує виділення рідини, тобто зашкоджують фізіологічному процесу потовиділення. Тобто порушують функцію, про важливість якої ми говорили на початку статті.

Але якщо про безпечність згаданих вище ревочин дійсно є дискусія, інша справа - алюмокалієві квасці, які, наприклад, використовуємо ми у ROSABELLA.
Хоча вони мають назву за міжнародною номенклатурою INCI ALUMINIUM POTASSIUM SULPHATE  - це зовсім не те саме.

Це природні мінеральні солі, що складаються з молекул, занадто великих, щоб проникнути в шкіру. Так що вони просто залишаються на її поверхні і запобігають розмноженню бактерій.

 

Варто розбиратися з тим, що ми маємо на увазі під «не підійшло». Які були очікування від засобу, що обіцяє в описі виробник, як довго ви користувалися засобом перш ніж робити висновки?

Є дуже велика ймовірність, що цей засіб навряд чи підійде людям з діагнозом "гіпергідроз" у тому сенсі, що він не є лікувальним засобом. Людям без такого чи інших діагнозів варто пробувати, щоб визначитися на власному досвіді.

 

Не обов’язково. Якщо раніше ви користувалися промисловими антиперспирантами, які блокують потовиділення, закупорюють пори та негативно впливають на склад природнього мікробіома, може знадобитися деякий час, поки ви адаптуєтеся до складу мінарального дезодоранта.

Пітніти ви з ним не тільки будете, але й повинні - адже мінеральний дезодорант не блокує фізіологічний процес потовиділення.

Не повинно бути неприємного аромату та посилення потовиділення у порівнянні зі звичайним (мається на увазі без використання промислових антиперпирантів).

Проте зазначу, що у дуже сильну спеку та при дуже інтенсивних фізичних навантаженнях може знадобитися поновити засіб протягом дня - бажано прийняти перед цим душ.

  • Економна гелева форма. Баночки 30 мл може вистачати на декілька місяців.
  • Мінеральні квасці, основа засобу, повністю безпечні для людини. Вони мають підсушуючу, в'яжучу, протизапальну дію, знижують секрецію потових залоз, не порушують їх роботу і не закупорюють пори.
  • Засіб перешкоджає розмноженню бактерій, що викликають неприємний запах. Дію квасців тут підсилюють ефірні олії чайного дерева, пальмарози та лемонграсу і база з гідролату м’яти.
  • Але найкраще про його переваги розповідають відгуки задоволених користувачів!
  • Наносити засіб можна на будь-які ділянки шкіри, що мають підвищене потовиділення, а не тільки на пахви.

 

Залишити коментар

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.