Антивікові засоби: кому та коли?

Немає чіткої цифри в паспорті, від якої усім потрібно вводити в рутину антивікові засоби. Але загальноприйнятим у косметології стандартом є рубіж у 25 років.

Головний інсайт: не бійтеся ввести засоби "зарано", профілактика може бути тільки на користь.

Шкіра НЕ буде старішати швидше від засобів з антивіковими компонентами. Вона може старішати тільки повільніше за рахунок постійного впливу компонентів, що стимулюють її залишатися молодою.


"Молодість шкіри" - це комплексний параметр, який можна поділити на:

  • гладкість шкіри
  • пружність та щільність шкіри
  • рівний тон та здорове сяяння (антонім «тьмяності/сірості») 


25 років - це не випадковий рубіж. Справа в тому, що саме з 25 років:


Уповільнюється швидкість ділення клітин рогового шару. При цьому роговий шар ущільнюється, роблячи шкіру більш тьмяною, грубою, а епідерміс навпаки стає тоншим. Найбільш помітними ці процеси стають у період менопаузи.

Уповільнюється синтез дермальних білків - колагену та еластину. А саме вони відповідають за щільність, пружність, гладкість шкіри. Також починає зменшуватися вироблення гіалуронової кислоти, яка відповідає за зволоженість шкіри. З втратою вологи втрачається і тонус, пружність та еластичність шкіри.

Разом із тим, чим старша шкіра - тим більше вона схильна до появи пігментації. На появу небажаного пігмента може впливати не тільки відсутність захисту від сонця, а ще й ендокринні порушення, прийом деяких препаратів тощо.

 

Найпопулярніші антивікові компоненти:
РЕТИНОЛ та його рослинна альтернатива БАКУЧІОЛ працюють зі зморшками та пігментацією, стимулюють синтез колагену та еластину.

ПЕПТИДИ в залежності від типу ущільнюють шкіру, зменшують глибину зморшок, посилюють синтез дермальних білків та гіалуронової кислоти.

НІАЦИНАМІД, укріплює бар'єр шкіри, освітлює пігментацію, збільшує кількість церамідів у роговому шарі, підвишуючи здатність утримувати вологу.

ВІТАМІН С та інші антиоксиданти зменшують пошкодження клітин, викликане дією УФ-
випромінювання, стимулюють вироблення колагену, уповільнюють старіння.

КИСЛОТА (АНА, РНА) відлущують роговий шар, усувають грубість, тьмяність шкіри, роблять її гладенькою та сяючою, стимулюють процеси оновлення, освітлюють пігментацію. Але окрім них сприяють збереженню молодості.

ЛІПІДИ - рослинні олії, фітостероли, цераміди тощо. Вони підтримують здоровий бар'єр шкіри.

ЗВОЛОЖУВАЧІ - це перша лінія збереження молодості. Хронічно зневоднена шкіра - вразлива шкіра, що значно швидше втрачає молодість та красу.

ПРЕБІОТИКИ, ПОСТБІОТИКИ (лізати, фільтрати) підтримують мікробіоту шкіри у здоровому балансі.

Окремий важливий пункт:

САНСКРІН - найголовніший антивіковий засіб, бо негативний вплив УФ-випромінювання є основною причиною передчасного фотостаріння шкіри, появи зморшок та пігменту, а також підвищення ризику раку шкіри.

Залишити коментар

This site is protected by hCaptcha and the hCaptcha Privacy Policy and Terms of Service apply.