1. Від чого залежить кількість нанесення косметики для шкіри та волосся?
Спочатку розберемося з витратами та тим, чому вони настільки різні. А для наших менеджерів неулюблене запитання "На скільки мені вистачить цього засобу?"
З волоссям картинка більш зрозуміла:
Жирність шкіри голови напряму впливає на частоту миття і витрат шампуню, а після миття відповідно і на інші засоби для довжини, шкіри голови та укладки. Хтось робить ці процеси щодня, хтось - раз на тиждень.
Довжина та густота волосся - тут ніби все зрозуміло: чим довше та густіше - тим більше за обсягом догляду потребує.
Стан волосся - пошкоджене, пористе, хвилясте волосся потребує більше, ніж гладке та "здорове".
А зі шкірою трішки складніше, хоча там також є більш-менш об’єктивні параметри:
Щільність шкіри - більш щільна та пориста шкіра потребує більшої кількості засобів.
Тип та стан шкіри - зневоднена/суха шкіра поглине більшу порцію засобу, тоді як жирну легко "перевантажити".
Не дуже суттєво, але так, і розмір обличчя - так, ми з вами всі різні, і у цьому параметрі також відрізняємося.
Кількість етапів у рутині - якщо після очищення та тонізації тільки крем - то шкіра може увібрати більше, а якщо між тонером та кремом ще сироватки - то, відповідно, менше.
Сезонність - влітку через температуру багато кому хочеться менше догляду, якщо шкіра виділяє більше шкірного себума, а взимку навпаки.
Ступінь забруднення шкіри - очищувального засобу та засобу для ексфоліації може піти більше, якщо шкіра дуже забруднена (пилом, атмосферними забруднювачами, декоративною косметикою, шкірним себумом).
Особливості засобу:
- Більш щільна/рідка текстура по-різному розподіляється по шкірі;
- Якщо це делікатне очищення - може бути потреба наносити другий етап (демакіяж + базове очищення);
- Якщо це суха пудра, що активується рідиною - то у розведеному вигляді продукту суттєво більше;
І так далі.
Але найбільше впливають ось ці 2 фактори:
- Частота використання
- Кількість нанесення
2. Чому косметика може не працювати або працювати не так?
І тут є дуже-дуже важливий момент:
Якщо користуватися доглядом нерегулярно та наносити занадто мало - результату краще не чекати.
І коли у ROSABELLA нам пишуть, що не відчули результату від засобів, а при з’ясуванні деталей ми дізнаємося, що користувалися "як буде настрій" у кількості "по 2 краплі" - нам стає сумно. Бо таке використання просто не має ніякого сенсу. І це реально оманливі очікування - і не через те, що наш засіб не дієвий.
3. Чи є якась чітко визначена кількість засобу, яку потрібно наносити на 1 застосування?
Дуже чітко визначеної для будь-якої людини з будь-якою шкірою та будь-яким обсягом баночок у рутині - ні, немає і не може бути через фактори, описані вище.
Але
Кількість "пів-горошинк" чи "рисинки" актуальна виключно стосовно крему для шкіри навколо очей.
Наші дозатори на кремах для обличчя та сироваток в обсязі 30 мл видають близько 0,15-0,2 мл засобу, тому 1-2 повних натискання - це мінімальна кількість, яка буде дійсно працювати. 1 - або для дуже тонкої та здорової шкіри, що не потребує посиленого догляду, або якщо ви наносите догляд шарами та буде хоча б ще 1 сироватка.
І тоді рахуємо, що при 2 натисканнях крему на 1 раз у нас вийде порція близько 0,4 мл - і якщо користуватися їм двічі на день, флакончик повинен закінчитися приблизно за 37,5 днів.
При нанесенні 1 раз на день або при 1-кратному натисканні двічі на день - приблизно на 75 днів.
(Цифри можуть дещо відрізнятися у різних людей - це нормально).
Не півроку та навіть не 3 місяці.
Стосовно сироваток: цей засіб ми найчастіше все ж таки закриваємо кремом, тоді 1-кратного повного натискання повинно бути достатньо. Причому наносити можна як 1, так і 2 сироватки (послідовно) - якщо вашій шкірі комфортно, це нормально.
4. Як зрозуміти чи не занадто багато засобу ви наносите?
Тільки експериментально керуючись своїми відчуттями. Суто тактильно ви це не пропустите - "перевантажена" шкіра, що не може поглинути кожен етап незмивного догляду більш ніж за 10-20 хвилин - це не те, що можна випадково не помітити.
Частіше на практиці з клієнтами ми зустрічаємо інше - що наносять замало, коли шкіра явно хоче більше ("нанесла крем, але зволожує він погано - шкіра потребує ще чогось!" - "а скільки наносили?" - "горошину").
А в залежності від усіх описаних вище факторів ваша особиста витрата того чи іншого засобу може бути більшою або меншою, може коливатися в залежності від змін деяких із них (стану шкіри, сезонності, потреб шкіри у різні фази менструального циклу тощо).
Ще приклади:
Якщо шкіра дуже забруднена - може знадобитися більше очищувального засобу або ж буде потреба поділити очищення на два етапи. І, можливо, це не дуже економічно з точки зору витрат засобу, але для здоров’я ліпідного бар'єру та мікробіома шкіри це точно краще = тобто це ваш внесок у майбутню молодість та гарний стан шкіри на роки вперед та економія на доровартісних процедурах.
Адже справжній anti-age - це правильне делікатне очищення + зволоження + здорові бар’єр і мікробіом + антиоксидантна підтримка + захист від подразнюючих факторів.
Або якщо ви чергуєте у догляді різні і очищувальні засоби, і базові креми, і сироватки тощо - головне стежити за термінами придатності, щоб нічого не довелося викидати.