Як працюють ретиноїди?
В результаті регулярного застосування ретиноїдів клітини починають ділитися швидше, клітинний цикл коротшає, епідерміс стає товстішим, роговий шар більш компактним.
Але.
Зменшення секреції шкірного сала є важливим для боротьби з акне, але для сухої, себодефіцитної шкіри це може бути не дуже добре. І головне: у ретиноїдів є побічні ефекти.
Побічні ефекти ретиноїдів
Вони дратують шкіру, що проявляється в так званому "ретиноєвому дерматиті": це почервоніння, свербіння, лущення та запалення шкіри.


Незважаючи на те, що дерматит зазвичай проявляється на старті користування ретиноїдами і шкіра рано чи пізно (хоча не завжди) до них адаптується, знайомі мені косметологи та дерматологи розповідали про чутливість навіть після одного-двох років регулярного використання.
Є й такі думки всесвітньо відомих спеціалістів:
Доктор Барбара Штурм, одна з найбільш затребуваних лікарів естетичної медицини у світі, засновниця бренду космецевтики Dr. Barbara Sturm:
"Як лікар, я вважаю, що все, що торкається вашої шкіри, має загоювати, а не запалювати її.
Тому я не рекомендую такі агресивні інгредієнти як ретинол, які стимулюють прозапальні цитокіни, викликають підвищену чутливість до сонця та факторів навколишнього середовища, небезпечні при годуванні та вагітності та зазвичай викликають почервоніння, сухість, печіння, лущення та дерматит".
Тійна Орасмяе-Медер – лікар-косметолог, викладачка, розробниця та засновниця бренду космецевтики Мeder Beauty Science. Спікерка міжнародних конференцій, авторка книг. Експертка комісії ЄС з безпеки косметичних засобів:
"Я вважаю, що на сьогоднішній день ретинолом масово зловживають у щоденному догляді.
Я не вважаю за необхідне використовувати ретинол для профілактики старіння, оскільки зараз у нас є засоби, які забезпечують подібну дію, але не мають побічних ефектів.
Ретинол може зменшувати видимість зморшок, але на жаль, він не робить шкіру здоровішою".
Висновок
Ретинол - потужний та дієвий, добре досліджений компонент.
Але він не є панацеєю для всіх.
І через потужність, під якою є "друге дно"- агресивність, підходити до нього варто з обережністю. Він може вам чудово підійти, а може зовсім не підійти.