Як вірно визначити тип шкіри і чому їх не 4

Почнемо з того, що типів шкіри не 4, а набагато більше, і що "комбінованої" шкіри взагалі не існує. Здивовані?😅

Найвідоміша у світі класифікація з 4 типів шкіри була створена Хеленою Рубінштейн (засновницею однойменного косметичного бренду) ще на початку ХХ століття. Ця класифікація базується на єдиному параметрі - ступені виділення шкірного себума:

✔️у нормальної шкіри його виділення оптимальне - не забагато і не замало

✔️сухій його не вистачає, від чого нерідко з’являються сухість та стягнутість, присутній тьмяний колір обличчя 

✔️у жирної - надлишок, який проявляються у вигляді жирного блиску та розширених пор 

✔️"комбінованою" Хелена назвала шкіру, що поєднує ділянки з двох попередніх типів - і про неї ми ще поговоримо нижче.

 

Але чи достатньо цього параметру, щоб визначити, який догляд вам потрібен? Особливо сьогодні, у 2023 році 🧐

Думаю, ви погодитеся, що ні!

Ось і дерматолог, засновниця The University of Miami Cosmetic Medicine and Research Institute професор Леслі Бауманн вирішила, що ні 💁🏻‍♀️ і запропонувала 16 (!) типів шкіри згідно поєднання 4 параметрів:

1️⃣схильна до сухості чи до жирності 
2️⃣ реактивна (чутлива) чи резистентна (не схильна до чутливості)
3️⃣ пігментована чи непігментована
4️⃣ зі зморшками чи гладка, без вікових змін

Як це виглядає - дивіться на картинці:

Станом на зараз усі провідні косметологи, дерматологи та спеціалісти з діагностики шкіри використовують саме цю класифікацію.

Наша система підбору догляду, яку ми використовуємо в Розабелла, в більшій мірі орієнтується саме на систему професора Бауманн.

Хіба що у ми враховуємо не тільки тип шкіри, а ще більше параметрів: наявність чорних цяток, акне, постакне, пігментації, зневодненість, ознаки атопічного дерматиту, також детально питаємо про наявність реакцій на косметику або дерматологічних діагнозів і так далі. Саме така доповнена система допомагає нам найбільш влучно підібрати персональний догляд та скласти індивідуальну схему для нашої клієнтки 🥰

І чому ж у класифікації професора Бауманн немає ніякої "комбінованої" шкіри, до якої деякі бренди та косметологи відносять ледь не 80% людей?

Бо це поняття взагалі некоректне, адже фактично будь-яку шкіру можна назвати «комбінованою». Справа в тому, що В Т-зоні анатомічно сконцентровано більше сальних залоз, які, відповідно, виділяють більше себуму - саме тому і пори у більшості людей там будуть більш помітними.

А з "комбінованою" часто плутають жирну зневоднену шкіру, коли її активно пересушили - кислотами, ретиноїдами, агресивним очищенням тощо, і на ділянках з меншою кількістю сальних залоз більш яскраво відчувається сухість та дискомфорт. В такому випадку треба балансувати схему догляду та додавати засоби на активне зволоження та відновлення ліпідного бар'єру - це база здоров'я та краси шкіри.

Залишити коментар

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.