Бакучіол - рослинна альтернатива ретинолу

Назва за міжнародною номенклатурою INCI:
BAKUCHIOL

 

Що це і як працює на шкірі:
Бакучіол - це речовина, яка добувається з рослини Psoralea corylifolia (інша назва - Babchi).

На сьогоднішній день бакучіол є найбільш перспективною рослинною альтернативою синтетичному ретинолу - найвідомішому косметичному активу у світі, який є "золотим стандартом" лікування акне та корекції вікових змін (зморшок та пігментації).

Бакучіол не має структурної схожості з ретинолом, але згідно дослідження 2014 року [https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24471735/] він використовує ті самі рецептори. Тобто як і ретинол він активізує ген, що регулює вироблення еластину та колагену  I, III, IV типів. Цитата з цього дослідження:
"Результати показали, що через 12 тижнів використання бакучіолу у пацієнтів спостерігалися значні покращення в частині ліній, зморшок, пігментації, еластичності, пружності та загального зменшення фотопошкоджень без небажаних ефектів, пов'язаних із звичайною терапією ретинолом".

Свіже дослідження 2019 року [https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29947134/] дійшло ще більш наочних висновків. За результатами 44 респондентів, що тестували бакучіол та ретинол протягом 12 тижнів, не було виявлено статистичної різниці у результатах щодо значного зменшення площі поверхні зморшок і гіперпігментації. При чому за другим параметром покращення відзначили 59% користувачів бакучіолу і лише 44% користувачів ретинолу.
Подвитися повний текст з графіками можна за посиланням: https://deepblue.lib.umich.edu/bitstream/handle/2027.42/147746/bjd16918.pdf?sequence=2&isAllowed=y

А дослідження 2011 року про вплив бакучіолу на шкіру з акне [https://www.researchgate.net/publication/284931325_Bakuchiol_in_the_management_of_acne-affected_Skin] має висновок, що він "ймовірно, єдиний агент після ретиноїдної кислоти, який показав ефективність проти багатьох особливостей акне" (с).

Ще одне дослідження щодо анти-акне ефекту 2016 року: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5012630/. Цитата із висновку:
"Бакучіол регулював склад шкірного сала у пацієнтів з акне, підвищуючи рівень сапієнової та ліноленової кислот і знижуючи рівень олеїнової кислоти. Знижена кількість порфіринів на поверхні шкіри показала, що він також ефективний проти P. acnes".

Тобто компонент має більш ніж десятирічну історію клінічних досліджень, а тому з впевненістю відноситься до категорії активів з доведеною ефективністю.

 

Що робить:

  • зменшує глибину та кількість зморшок
  • стимулює вироблення еластину та колагену  I, III, IV типів
  • ефективно працює з акне та висипаннями
  • має виражену освітлювальну дію та бореться з гіперпігментацією
  • потужний антиоксидант
  • не має подразнюючого потенціалу
  • не збільшує фоточутливість шкіри, може використовуватися навіть влітку та у денному догляді 


У яких з наших засобів є:

Протизапальний крем для обличчя "PORE PURIFYING"

Антивіковий крем для обличчя "AGE REVERSING" 

Крем-коректор для обличчя "EVENTONE BRIGHTENING"

Залишити коментар

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.