Чи треба в ранковій рутині використовувати денний крем + зверху наносити санскрін, чи достатньо нанести лише санскрін?
Тут немає єдиної вірної відповіді для всіх.
Жирній шкірі може бути достатньо під санскрін з гарним складом (має містити багато зволожувальних компонентів) нанести сироватку (бажано зволожувальну або з антиоксидантами) - і вона буде почувати себе гарно.
А сухій, чутливій та зневодненій шкірі буде комфортніше наносити санскрін на доглядовий крем.
Я знаю приклади, коли навіть нормальна шкіра перетворювалася на зневоднену через виключення доглядового крему з ранкової рутини.
Чому так трапляється?
Бо навіть якщо на вашому санскріні написано, що він "зволожувальний" - це трішки маркетингова історія.
Справа в тому, що чисто технологічно для забезпечення рівня захисту SPF 50 приблизно 30-40% баночки буде складатися з сонцезахисних фільтрів, які, на жаль, окрім захисту мають ще підсушуючу дію (як фізичні, так і хімічні). І додаванням зволожувальних компонентів виробники намагаються цей ефект мінімізувати.
Тому коли в описі ви читаєте, як круто санскрін зволожує шкіру та що він ледве не замінює зволожувальний крем - майте на увазі, що це не зовсім відповідає дійсності.
А якщо у складі санскріна ще й міститься спирт (це буває дуже часто, адже у спирті гарно розчиняються сонцезахисні фільтри) - то сушити буде ще більше, скільки б зволожувальних компонентів туди не додавали.
Тому особисто я і зі шкірою схильною до жирності використовую доглядовий крем + санскрін в ранковій рутині (і так фактично круглий рік) - і мені комфортно.
Тим паче що усі креми Розабелла, якими я і користуюся - легкої флюїдної текстури на базі ламелярної емульсії, вони не лягають на шкіру плівкою, дуже швидко вбираються - власне, ми навмисне їх такими і створювали.
Висновок
Пропускаючи етап крему протягом навіть половини року, ви недоотримуєте корисні речовини з нього. Та, відповідно, знижуєте ефективність своєї системи догляду та втрачаєте в результатах.