І так, і ні🙃
Дійсно, на початку впливу на шкіру солнце здатно "підсушити" вже наявні висипання, а поява засмаги візуально вирівнює тон шкіри.
Здавалося б, засмагати та радіти😅але є зворотній бік медалі🙊
✔️При подальшому надмірному впливі UV-промені знижують кількість церамідів та гіалуронової кислоти в дермі, паралельно підсилючи активність себоцитів. Тобто шкіра і зневоднена, і виділяє надмірну кількість шкірного себума.
При чому склад себума також змінюється та стає патологічним - в його складі менше лінолевої кислоти та наявне перекисне окислення сквалену. Про це пишуть, наприклад, ось в цьому дослідженні.
✔️Підвищена температура повітря сприяє посиленому потовиділенню. На вологій шкірі накопичується більше пилу та бруду, що разом із вологим теплим повітрям створюює ідеальні умови для розвитку патогенних бактерій 😫
✔️Окрім того, епідерміс потовщується (це називається "гіперкератоз") - клітини ущільнюються, намагаючись захиститися від опіку, під ними скоплюється себум. Тобто сонце перешкоджає природному процесу, коли відмерлі клітини шкіри відлущуються та не дають себуму закупорити пори😔
✔️Як вишенка на торті, UV-промені ще й знижують імунітет шкіри, призводять до оксидативного стресу, тому шкідливі бактерії та мікроорганізми можуть розмножуватися ще швидше🤯
У сумі ми зібрали усі фактори патогенезу акне - підвищення виділення шкірного сала, гіперкератоз + середа, сприятлива для розвитку патогенних бактерій = розвиток запального процесу.
⛔️Звучить не дуже, так?😬
Тому якщо у вас акне - обов’язково також захищайтеся від сонця за рекомендаціями ВООЗ: використовуйте санскріни, головні убори, СЗ-окуляри та закритий одяг, уникайте знаходження на сонці з 10 до 17 години влітку.
А якщо згадати, що люди акне та постакне особливо схильні до гіперпігментації, а надмірний вплив UV-променів саме до неї і призводить, то питання можна вважати закритим.