1️⃣Постійно розпущене волосся  
Чим довше волосся - тим більше воно потерпає від факторів навколишнього середовища: вітру, холоду, сонця тощо. Постійне тертя волосин між собою укупі з цими факторами призводить до більш швидкого та активного пошкодження кутикули. Спати з розпущеним волоссям також не краща ідея.

 

2️⃣Сон з мокрим волоссям
До речі, щодо сну. Ніколи не лягайте спати з мокрим волоссям! По-перше, ви можете застудитися. А по-друге - у вологому стані волосся особливо сильно вразливе, а механічне тертя від подушки здатно значно погіршити його стан.

3️⃣Ручки від сумок
Ручка сумки на плечі не має перетискати або тягнути волосся, інакше - привіт, пошкодження. 

4️⃣Довге сушіння природним шляхом
Через воду кортекс волосся набрякає, стає дуже крихким і практично беззахисним, адже лусочки кутикули, розм'якшившись, повністю розкриваються. Чим довше волосся перебуває у вологому стані - тим більше  «розтягується» його кутикула. Кожне миття з наступним повільним висиханням піддає випробуванню захисний шар волосся, викликаючи появу «тріщин». 

Якщо волосся сохне довго, то краще користуватися феном. Важливі: тепла/прохолодна температура повітря та правильний нахил прибору - у напрямку росту волосся.

 

5️⃣Махрові рушники
Та сама схема - механічне тертя вразливого вологого волосся. Краще надати перевагу мікрофібрі або шовку. Або просто взяти м‘яку бавовняну футболку.

6️⃣Жорсткі аксесуари для волосся
Під час носіння не має бути жодного дискомфорту, а при знятті вони не повинні тягнути волосся за собою, плутатися в них і «дерти». Краще надавати перевагу шовковим або силіконовим резинкам.

7️⃣«Неправильні» гребінці або щітки 
Дерев’яні краще взагалі не використовуйте: якщо дерево погано оброблене (цього непомітно візуально!), то природна структура міститиме багато маленьких «задирок», які дуже сильно пошкоджуватимуть волосся. Металева щітка також не кращий вибір через її грубість.

Хороші варіанти: Tangle Teezer, Janeke та Olivia Garden (в останнього бренду ще й чудові брашинги).